İade/değişim süresi kaç gündür?

www.nsreliable.com web sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış ve deforme olmamış şartıyla iade ve değişim süresi 3 gündür.

Hangi ürün/ürünler iade kapsamına girer?

Kargoda veya teslimatta zarar görmüş kusurlu ürünler, baştan defolu olan ürünler, istenilen renk ve ölçüde gönderilmeyen ürünler iade kapsamına girmektedir. Gelen ürün beğenilmediği ve kullanılmadığı taktirde, etiketi koparılmamış olmak şartıyla iade kapsamına girmektedir.

Hangi ürün/ürünler iade kapsamına girmez?

Teslim alındıktan sonra kullanılmış, kullanım hatası sonucu zarar görmüş, paketi hasar görmüş, yırtık ve/veya kırık ürünler iade kapsamına girmez.

İade sürecini nasıl başlatabilirim?

Sipariş oluşturduktan sonra, 0545 667 68 37 numaralı WhatsApp Sipariş ve Destek hattımız veya 0212 546 50 00 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımız üzerinden bizimle iletişime geçerek iade sürecini hızlı ve kolayca başlatabilirsiniz.

İade kaç gün içinde ve nasıl yapılır?

 • İade için gönderdiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra ekibimiz tarafından detaylı kontrol edilir.
 • Paketiniz teslim alındıktan sonra iade sürecinin ilerlemesi için tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılır.
 • Olumlu sonuçlanan iade işleminiz 3 iş günü içinde tamamlanır.
 • Para iadesi; ürün satın alınırken havale/EFT veya banka kartı ile yapılan ödemelerde banka hesap numarasına, kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartı yapılır.
 • İadeye uygun olmayan gönderiler için sizi bilgilendiriyor olacağız.

İade etmek istediğim ürünü nasıl göndereceğim?

 • Gönderinizi kargoda zarar görmeyecek şekilde paketleyerek bir kutu içine yerleştiriniz.
 • Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo şubesine, “Müşteri Adı Soyadı” ve “Sipariş Numarası” bilgilerini belirterek tarafımıza gönderilmek üzere teslim ediniz.

İade işleminde kargo ücreti ödeyecek miyim?

 • İade ve değişimde, gidiş ve geliş kargo ücreti alıcıya aittir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Sürat Kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz.
 • Karşı ödemeli gönderdiğiniz kargoların ücreti, tarafınıza iade edilecek olan bakiyeden düşülecektir.

Siparişim defolu/yanlış gönderilmiş, ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçmektedir. Nadiren yaşanılan bir durum olsa da ürünün defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaşması halinde iade sürecini başlatabilirsiniz.

Siparişimin kargo paketinin dışı deforme olmuş ve ürün/ürünler zarar görmüş ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede 0850 309 49 24 iletişim numaramızdan bizi bilgilendirin.

Durum Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü tarafımıza göndermeniz durumunda, ürün değişim veya iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

 • Değişimini yapmak istediğiniz ürünü anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo şubesine, “Müşteri Adı Soyadı” ve “Sipariş Numarası” bilgilerini belirterek tarafımıza gönderilmek üzere teslim ediniz.
 • Gönderdiğiniz kargo tarafımıza ulaştıktan sonra değişim siparişinizi oluşturmak için istediğiniz ürünlerin stokları tükenmeden, 0545 667 68 37 numaralı WhatsApp Sipariş ve Destek hattımız veya 0212 546 50 00 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımız üzerinde bizimle iletişime geçiniz.
 • İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

Değişim işleminde kargo ücreti ödeyecek miyim?

 • Satın alınmış ürün defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa, defolu/yanlış ürünü anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile tarafımıza gönderdiğiniz taktirde kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenir.
 • Defolu/yanlış olmayan ürünlerin değişim işlemlerinde, ürünü tarafımıza gönderirken kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenir. Ürün değişim işleminden sonra size gönderilecek olan yeni ürünün kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenir.