Bu gizlilik politikası, www.nsreliable.com web sitesinin veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklamaktadır. Bu siteye erişmeniz bu gizlilik politikasında tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

www.nsreliable.com, ürün sipariş ve satın alma aşamasında irtibat bilgileriniz (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve posta adresiniz) ve mali bilgilerinizi (kredi kartı numarası) vb. bazı kişisel bilgilerinizi talep etmektedir. Sitemizde istenen kişisel bilgileriniz; ürün siparişlerinizin alınması, ödemelerinizin gerçekleştirilmesi, hizmetlerimizin sunulabilmesi, bilgilendirme, iletişim vb. durumlar için kayıt altında tutulmaktadır. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanılmaktadır. Toplanan kişisel verilerin 3. kişilere aktarımı kural olarak müşterilerimizin onayı olmaksızın yapılmamaktadır. Bununla birlikte 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu madde 8/2-a ve b uyarınca aktarımı yapılabilmektedir.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

www.nsreliable.com; kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

www.nsreliable.com, kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanır. Örneğin; sağladığınız bilgileri, sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız.

www.nsreliable.com'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.nsreliable.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, www.nsreliable.com'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır. İnternet üzerinden ilettiğimiz kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgiler, SSL (Secure Socket Layer) protokolü gibi 256 mbit şifreleme yöntemleriyle korunmaktadır. Ayrıca kredi kartı bilgileriniz herhangi bir şekilde sistemlerimizde saklanmamaktadır. Kullanılan kredi kartları özel crypto yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir.

Güvenlik Bildirimi

www.nsreliable.com, kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgilerin sizin tarafınızdan belirlenmesine olanak sağlar. Kullanıcı şifresinin unutulması durumunda, kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresine yeni şifre oluşturma bağlantısı gönderilir.

Gizli bilgilerin istendiği bölümlerde, SSL (Secure Socket Layer) yöntemini kullanılarak bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesi engellenir.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme SSL standardında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan adresin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sol üst köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanı sıra CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Gizlilik Politikası’nda Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik politikasını her zaman güncelleştirebiliriz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik politikasını düzenli aralıklarla inceleyin.